Proč nadační fond?

Radost, zdraví, láska… tři slova, která symbolizují to, co si ve svém životě přejeme nejvíce.
Ne všichni jsme ale plni zdraví, síly a elánu.
Ne každý z nás má to štěstí a vyrůstá v harmonickém prostředí obklopen lidmi, které má rád a kteří ho mají rádi.
Teprve když je něco špatně, uvědomíme si, že nic není samozřejmostí.
Žijeme v dynamické době, úspěch je měřen penězi, popularitou.
Čas jsou peníze.
Zkusme se na chvíli zastavit a udělat něco pro ty druhé.
A tím vlastně i pro sebe – pro pocit, že nás tato „dynamická” doba ještě úplně nepohltila...
Proto tento nadační fond.

Zdeňka Žádníková Volencová

Benefice 2015 - Okusit pocit z páchání dobra?

.

 přidáno: 09. 12. 2015

Zastavit se, vdechnout předvánoční atmosféru a prožít příjemné vystoupení. Herečka Zdenka Žádníková uspořádala také letos tradiční benefiční koncert na zámku Dobříš. V předvečer druhé adventní neděle si lidé v Zrcadlovém sále užili hudebně-taneční program plný pozitivní energie.

 2015 1

Zdeňka Žádníková, Renata Sémová. Foto: David Čermák

Nadační fond Zdeňky Žádníkové, se kterým herečka zkrášluje a ozvláštňuje prostředí nemocnic, dětských domovů a dalších institucí, funguje devět let. O „páchání dobra“, které herečka s úsměvem na rtech a radostí v srdci koná, se rovněž podeváté podělila (nejen) s dobříšskými přáteli.

Na začátku dostal každý účastník koncertu malou čokoládu - to aby si - podle Žádníkové - sám vyzkoušel, jak takový pocit srovnatelný s pocitem po odvedení dobrého skutku chutná.

„Atmosféra benefičních večerů na zámku Dobříš má velmi silnou a vzestupnou energii.  Je to určitě dáno i tím, že mám štěstí na hudebníky či tanečníky, kteří jsou zároveň osobnostmi se smyslem pro humor a bytostnými umělci. Nemusí přitom jít vždy jen o profesionály,“ říká Zdeňka Žádníková, která na letošní benefici přivítala žáky z 2. MŠ Dobříš a jako hlavní hvězdu večera houslového virtuóza Jaroslava Svěceného.

Sama herečka si s ním vystřihla duet na příčnou flétnu, a také scénku, kdy coby čert a čertice obešli přítomné v sále a rozdali jim sladkosti a syrové brambory. „Lehkost a vstřícnost pana Svěceného sehrát improvizovanou čertovskou scénku mě překvapila, a současně tak i ochota zahrát si se mnou duet,“ podotýká Žádníková.

Zážitek a emoce jsou pro lidskou bytost jedním z nejsilnějších impulsů

Na slavnostním večeru neopomněla představit hlavní projekty, které s nadačním fondem v letošním roce uskutečnila. Novou podobu získala například geriatrie v Žatci, čekárna na dětské poliklinice v Motole, ambulance a lůžková část v jilemnické nemocnici nebo dětská psychiatrie v Liberci. „Všechno, co dělám pro nadační fond, dělám ráda a vidím za námi spoustu krásné práce. Na benefici mohu pak každoročně poděkovat všem lidem, kteří jakkoli pomáhají našemu nadačnímu fondu. Zážitek a emoce jsou pro lidskou bytost jedním z nejsilnějších impulsů, a protože jsem herečka, mé poděkování se realizuje prostřednictvím umění,“ popisuje Žádníková.

Do příštího - jubilejního desátého - roku vstupuje podle svých slov směle a narozeniny hodlá oslavit stylově. „Nechybí nám milí a věrní sponzoři, po sobotním koncertu se dokonce objevili noví podporovatelé. O oslavě mám představu již nyní, dotyční o tom ale ještě nevědí. Všechny každopádně zvu na desátý benefiční večer, který se uskuteční 10. prosince 2016,“ dodává Zdeňka Žádníková.

autor článku: Michaela Rozšafná

Článek i zde.

United Kingdom best betting sites with gbetting.co.uk