Proč nadační fond?

Radost, zdraví, láska… tři slova, která symbolizují to, co si ve svém životě přejeme nejvíce.
Ne všichni jsme ale plni zdraví, síly a elánu.
Ne každý z nás má to štěstí a vyrůstá v harmonickém prostředí obklopen lidmi, které má rád a kteří ho mají rádi.
Teprve když je něco špatně, uvědomíme si, že nic není samozřejmostí.
Žijeme v dynamické době, úspěch je měřen penězi, popularitou.
Čas jsou peníze.
Zkusme se na chvíli zastavit a udělat něco pro ty druhé.
A tím vlastně i pro sebe – pro pocit, že nás tato „dynamická” doba ještě úplně nepohltila...
Proto tento nadační fond.

Zdeňka Žádníková Volencová

Benefiční koncert na zámku sklidil ovace!

přidáno: 18. 03. 2018

Během nedělního podvečera se na dobříšském zámku setkaly nemalé hvězdy současné české hudby. Dorazil houslový virtuóz Jaroslav Svěcený společně s dalšími skvělými umělci. My jsme se snažili přenést alespoň část atmosféry z vyprodaného koncertu do následující videoreportáže.

benef2018ovac

(foto: Josef Němec)

Na Zámku Dobříš v neděli 11. března vystoupil český houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s přední klavíristkou Lucií Toth a unikátním flétnovým komorním souborem Magistri složených z pedagogů z celé České republiky. Uměleckou vedoucí souboru je Magdalena Bílková Tůmová, laureátka Pražského jara. 

Program zahájily skladby z 16. století, ale zazněly také moderní melodie 20. století. Diváci si tak mohli v Zrcadlovém sále dobříšského zámku vychutnat například i Smetanovu Vltavu ve speciální úpravě právě pro flétnový orchestr. Večerem provázela moderátorka, herečka a zároveň i flétnistka Zdeňka Žádníková Volencová, která měla k jednotlivým skladbám netradiční průvodní komentář. Velmi emotivní a nezapomenutelná byla Rachmaninova Vokalíza, kterou Jaroslav Svěcený a Lucie Toth doslova uhranuli celý sál.

Večer pomohl sbírce pro obnovu dobříšských varhan

„Fantastický zážitek interpretace slavných českých a světových melodií v provedení sólových houslí s doprovodem souboru pětadvaceti příčných fléten pod vedením MgA. Magdaleny Bílkové Tůmové potěšil a nadchnul všechny posluchače. Velice si vážím obětavosti všech hudebníků, kteří bez nároku na honorář přijeli podpořit náš projekt obnovy varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši. Děkuji protagonistům večera paní Zdeňce Žádníkové Volencové, Jaroslavu Svěcenému, klavíristce Luci Toth, paní Magdaleně Bílkové Tůmové a všem flétnistům, kteří dorazili z různých koutů republiky. Děkuji též za ozvučení panu řediteli Voděrovi a personálu zámku za jejich ochotu a vstřícnost,“ uvádí s vděčností Ivo Kylar, předseda Sdružení pro obnovu varhan v kostele Nejsvětější Trojice v Dobříši. 

Alespoň část atmosféry z galakoncertu jsme se snažili přenést do následujícího videa:

United Kingdom best betting sites with gbetting.co.uk