13. benefiční koncert na Zámku Dobříš

Na zámku v Dobříši se konal tradiční benefiční koncert Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové pod laskavou záštitou rodiny Colloredo-Mannsfeld.

 

Benefice 2019

Reportáž

Úvod patřil dětem z 2.MŠ Dobříš a písni Franka Sinatry v podání Lukáše Čermáka, poděkovali jsme sponzorům a spolupracovníkům nadačního fondu. Přáním a záměrem večera bylo poděkovat všem za práci a pomoc, ať už finanční nebo lidskou. Mottem letošního slavnostního nadačního večera bylo: „Hudba je nejkratší cesta k lidskému srdci“.

Zdenka Žádníková:" Jsem šťastná, že jsem nejen pro ten letošní koncert mohla propojit tři hudební osobnosti, které by se jinak mohly třeba i minout. Pana Jaroslava Svěceného, houslového virtuosa, svou dlouholetou paní učitelku na příčnou flétnu Magdalenu Tůmovou a „naši“ dobříšskou vynikající klavíristku a rovněž paní učitelku Lucii Tóth. A věřte mi, že je to byla silná trojka .“

Sálem se rozezněly tóny mistrovských italských houslí z r. 1811 , něžná melodie flétny se pojila s klavírem, tria střídaly sólové skladby jednotlivých interpretů, některé z nich provázely autorské básně Zdeňky Žádníkové. Nechybělo ani působivé pěvecké vystoupení Jany Žádníkové jako dárek jejich 92-leté prababičce, která se na benefici poprvé přijela podívat.

Koncert je každoročně večerem s mimořádnou atmosférou i programem i následným společenským setkáním. Děkujeme rodině Colloredo-Mannsfeld za jejich přízeň a přejeme všem do následujícího dvojkového roku samé pomyslné jedničky😊.

Fotogalerie zde.