Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
Dětem se z nemocnice nechce domů Print E-mail

Znojemský týden - 26.dubna 2010

ZNOJMO (jm). Tři surikaty, vláček s nákladem zdravé vý­živy, žirafa, opice, slůně, vítají děti ve vstupní hale dětského oddělení nemocnice. Veselé obrázky na stěnách namaloval malíř Libor Škrlík a jsou hraze­ny z Nadačního fondu Zdeňky Zádníkové -Volencové.

Uměl­kyně je v neděli slavnostně předala zástupcům nemocnice do užívání. „Znojmo navázalo s fondem spolupráci, může­me pomoci menší částkou na dokončení celé výmalby, třeba desetitisíci korunami," uvedl místostarosta města Marian Keremidský. Podle zkušeností z ostatních nemocnic, kde jsou zdi podobně vymalovány, děti se zde cítí velmi dobře a nechce se jim domů.

znojmo

Ze slavnostního předání ve zno­jemské nemocnici: Zdeňka Žádníková-Volencová (uprostřed) s místostarostou Znojma Mariá­nem Keremidským (druhý zpra­va), ředitelem nemocnice Miro­slavem Kavkou (první vpravo), a ředitelem pobočky Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra Ji­řím Vítkem (druhý vlevo) a vrchní sestrou dětského oddělení Marií Němcovou (první vlevo).