Proč nadační fond?nfzz zdenka

Radost, zdraví, láska… tři slova, která symbolizují to, co si ve svém životě přejeme nejvíce.

Ne všichni jsme ale plni zdraví, síly a elánu.
Ne každý z nás má to štěstí a vyrůstá v harmonickém prostředí obklopen lidmi, které má rád a kteří ho mají rádi.
Teprve když je něco špatně, uvědomíme si, že nic není samozřejmostí.
Žijeme v dynamické době, úspěch je měřen penězi, popularitou.
Čas jsou peníze.
Zkusme se na chvíli zastavit a udělat něco pro ty druhé.
A tím vlastně i pro sebe – pro pocit, že nás tato „dynamická” doba ještě úplně nepohltila...
Proto tento nadační fond.

Příběh o balónkových pirátech ozdobil čekárnu ORL oddělení

.

 orl3

V druhé půlce října se uskutečnila další etapa výzdoby oddělení ORL za přispění Nadace Zdeňky Žádníkové Volencové. Pohádkovým příběhem informují malby děti i jejich rodiče o prevenci zánětu středouší

 

Pod rukama malíře Libora Škrlíka změnila během krátké chvilky svoji podobu čekárna na oddělení ORL Orlickoústecké nemocnice.

Prostory čekárny oživily obrázkové panely, které současně slouží jako materiál pro prevenci a předcházení onemocnění, konkrétně zánětu středouší. Ten je jedním z nejčastějších zdravotních komplikací, které přivedou děti do ORL ambulance. Malby informují děti zábavnou formou o tzv. "balónkových pirátech", kteří se vznáší ve větru na svých balónkových plavidlech a hledají v uších dětí poklad. Proti jejich nájezdu se během chladného a větrného počasí lze ubránit pouze čepicí, kterou by proto děti neměly zapomínat.

První díl videopořadu Mudrovinky, jehož kresbami byla výmalba ORL čekárny inspirována, můžete zhlédnout na webu. Spoluautorem pořadu je i primář ORL oddělení Orlickoústecké nemocnice MUDr. Josef Hájek.

Děkujeme Nadaci Zdeňky Žádníkové Volencové i panu malíři Liboru Škrlíkovi za krásnou a poučnou výzdobu pro naše dětské pacienty.

United Kingdom best betting sites with gbetting.co.uk