Tisková zpráva Nemocnice Znojmo, ze dne 11.10.2010

Dne 8. 10. 2010 proběhlo na dětském oddělení Nemocnice Znojmo slavnostní předání deskových maleb pro další část dětského oddělení Nemocnice Znojmo.

Předání proběhlo za účasti paní Zdeňky Žádníkové – Volencové, předsedkyně správní rady Nadačního fondu, autora maleb Libora Škrlíka a uměleckého fotografa Ivo Chvátila, dále se slavnostního předání zúčastnili zástupce partnera a sponzora projektu ZP Ministerstva vnitra ČR ing. Jiří Vítek, Mgr. Marian Keremidský za město Znojmo, za Nemocnici Znojmo se zúčastnil MUDr. Miroslav Kavka, MBA, ředitel Nemocnice Znojmo a primář dětského oddělení MUDr. Petr Bloudíček.

Na konečné podobě deskových maleb se podíleli oba umělci. Pan Ivo Chvátil nafotil a převedl kresby malíře Libora Škrlíka do digitální podoby, poté byly kresby ve formě velkoformátových samolepek přilepeny na překližku a následně vyřezány dle kontur původní kresby laserem do finální podoby.

Po úvodních proslovech zúčastněných popisoval malíř Libor Škrlík techniku tvorby nových deskových maleb, popisoval postup tvorby nových obrázků a náměty, které jsou často inspirovány i samotnými dětskými pacienty. Poté následovala prohlídka oddělení, diskuse s pacienty i ošetřovatelským personálem. Za všechny přítomné lze říci, že máme radost a doufáme, že pobyt na oddělení bude díky krásným malbám a v nich ukrytým příběhům pro děti zase o něco příjemnější.

MUDr. Pavel JAJTNER, MBA, tiskový mluvčí Nemocnice Znojmo

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fotogalerie zde.