Tisková zpráva

DSC 0821m

Herečka Zdeňka Žádníková Volencová zkrášluje díky nadačnímu fondu, které nese její jméno prostory dětských i jiných oddělení…

Není tomu jinak ani na dětském oddělení havířovské nemocnice. Dětští pacienti se již mohou těšit z hezčího nemocničního prostředí. Chodby oddělení, čekárny a vestibul před ambulancemi zdobí malby známého výtvarníka Libora Škrlíka. Na stěnách najdete veselé obrázky s dětskou tématikou či Svatou Barboru, patronku havířů a v podstatě nyní i našeho dětského oddělení.

Oddělení se proměnilo k nepoznání včetně nové podlahy a dveří.

Jako bonus obdrželo oddělení klinické hematologie výzdobu v podobě velkoformátových obrazů na téma českých přísloví „Přísloví pro potěšení“ od malířky Magdy Veverkové Hrnčířové, která svými obrázky rozveselila prostory chodby a pokojů. Nyní se pacienti v novém prostředí cítí daleko příjemněji, i přes jejich vážná onemocnění.

"Jsme si vědomi, že výzdoba dětského oddělení a oddělení klinické hematologie vznikla díky podpoře Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové Volencové, také Petru Wagnerovi a jeho manželceRenatě Wágnerové z firmy PackWay s.r.o., jako hlavnímu sponzorovi. Nutný pobyt v nemocnici je mnohdy náročný a stresující pro všechny pacienty. Je proto velké plus, že můžeme pacienty léčit již v příjemnějším a veselejším prostředí“, uvedl Bc. Josef Grochol, MBA., ředitel NsP Havířov.

„Po delší době máme důvod k radosti. Konečně se povedlo dlouho chystané zvelebení našeho oddělení. Děkujeme nadačnímu fondu Zdeňky Žádníkové i panu Liboru Škrlíkovi, který pro nás krásné obrázky namaloval. Doufáme, že se všem budou naše vylepšené prostory líbit, a že se najde případně další sponzor, který pomůže zrealizovat naše plány renovace ostatních částí dětského oddělení“, sdělila MUDr. Adela Holeszová, asistentka primáře dětského oddělení.