07.11.2013 15:31

AQUEL Bohemia, s.r.o. – generální sponzor Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové

Společnost AQUEL Bohemia s.r.o. letos pomohla Nadačnímu fondu Zdeňky Žádníkové v realizaci několika projektů zaměřených na zpříjemnění prostředí nemocnic.

 

„Pobyt v nemocnici není příjemný pro dospělého, natož pak pro dětské pacienty. Proto jsme se rozhodli finančně podporovat projekty Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové, které výrazně a dynamicky výtvarně proměňují prostředí zdravotnických zařízení,“ vysvětlil Petr Beneš, majitel AQUEL Bohemia.

V minulosti se rekonstrukce a výzdoba nemocničních prostor zaměřovala převážně na dětská oddělení. V roce 2011 nadační fond v režii výtvarníka LIbora Škrlíka změnil podobu Kliniky zobrazovacích metod a všech heren a pokojů na šesti patrech lůžkových částí nově otevřené dětské poliklinice v nemocnici v Praze Motole.

 Loňský rok 2012 díky finanční podpoře změnil prostor kliniky dětské rehabilitace docenta Pavla Koláře v Praze-Motole. Novinkou byla i dětská psychiatrická klinika v Liberci, projekt nového výtvarně-terapeutického stylu. Ten ve spolupráci s terapeuty a psychology na dětské psychiatrii vytvořil výtvarník Libor Škrlík tak, aby umění malby zároveň s 3D instalacemi  nejen těšilo, ale i cíleně pomáhalo v léčbě malých pacientů.

Nadační fond myslel i na dospělé pacienty a v pražské premiéře předal 28. června 2012 projekt mobilních nástěnných instalací pro dospělé s názvem Přísloví pro potěšení. Velkoplošné grafiky opět nezaměnitelného, originálního stylu výtvarnice Magdy Veverkové na téma nejznámějších českých přísloví doprovázejí, rovněž ve formě velkoplošných obrazů, fejetony spisovatele Benjamina Kurase, jejichž břitká poetika vám dlouho zůstane na mysli. Z prvních instalací se těšili na porodnicko-gynekologickém oddělení v nemocnici v Praze v Motole či v domově seniorů Fontána v Přelouči. „Přísloví pro potěšení“ zdobí i geriatrické oddělení nemocnice v Pardubicích, které zafinancovala společnost MAGNET BlanchePorte, jenž stojí po boku nadačního fondu od samého založení v roce 2007. V roce 2013 jsme předali porodnici v Nymburce či porodnici a neurologické oddělení v nemocnici ve Strakonicích.

V každém roce se nám podaří přijít s novinkou. Letos pro FN Motol Libor Škrlík vytvořil orientační systém podlahových šipek, např. na rentgen vás dovede rozsvícená lampička, lůžkovou část má na starost slon v postýlce apod. Prostor dětské kartotéky je vymalován do posledního centimetru, námětem se stal vesmír a zábavné pojetí kartotéky jako takové. Čekárny dětské pohotovosti jsou pojaty v duchu motolské kavárničky a odborným zaměřením jednotlivých ordinací. Čas odměřují originální velkoformátové hodiny. Novorozenecká JIRP je ve znamení úplně nového výtvarného pojetí detailů obličejů maminek s dětmi. Veškeré naše malby jsou omyvatelné desinfekčními roztoky a instalace navíc i přenosné pro případ stěhování oddělení. Jsme schopni kompletně změnit výtvarný vizuál daného oddělení včetně štítků na dveře, podlahových šipek či tapet a to jak na dětských , tak na odděleních pro dospělé pacienty. Máme rovněž speciální sérii pro základní školy.

 „Jsem ráda, že snaha nadačního fondu měnit svět k lepšímu se setkává s důvěrou společnosti AQUEL. Výčet našich aktivit myslím dokazuje, že cesta, na kterou jsme se společně vydali je smysluplná. A já za tu společnou pouť děkuji,“ uvedla herečka a zakladatelka nadačního fondu, Zdeňka Žádníková Volencová.

Informace pro média – AQUEL Group

Skupina AQUEL Group sdružuje společnosti okolo mateřské společnosti AQUEL Bohemia, která vznikla v roce 2000 v České republice a v průběhu
jedenácti let rozšířila své působení do mnoha dalších zemí Evropy. Společnost AQUEL Bohemia byla založena za účelem přímého prodeje a tvorby obchodních sítí. Jejími prvotními produkty byly domácí systémy na úpravu pitné vody s vlastním vývojem. Postupně se její portfolio rozšiřovalo na veškeré výrobky spojené s vodou (čistící a úklidová technika, parní technika v kombinaci s žehlicími prkny, vodovodní baterie a další). Společnost úspěšně expandovala a rozšiřovala jednotlivé nové divize na Slovensko, do Polska, Maďarska, Německa, Ruska, na Ukrajinu a do Kazachstánu. Společnost nyní celkově operuje distribuční sítí přesahující 140 tisíc poradců. AQUEL Bohemia je již od roku 2007 držitelem certifikace ISO 9001.

Během 11 let působení na trhu se společnosti AQUEL Bohemia podařilo v České republice vytvořit rozsáhlou obchodní síť. Tuto síť skupina dále využila při založení dceřiné společnosti AQUEL Credit, která od roku 2010 nabízí finanční produkty a poradenství s nimi spojené. Divize AQUEL Credit se 19. dubna 2011 stala členem AFIZ (Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky, o.s.). K dnešnímu dni nabízí kompletní portfolio veškerých finančních produktů a spolupracuje se všemi klíčovými bankami.


Více zde: http://www.stabilita-a-rozvoj.eu/news/nadacni-fond-zdenky-zadnikove-/