Stručné zhodnocení charitativního koncertu v Litomyšli, který se uskutečnil dne 3.10.2008 za finanční podpory Krajského úřadu Pardubického kraje

V pátek 3. října 2008 proběhl v Kongresovém sále zámku Litomyšl benefiční koncert, jehož výtěžek bude použit na vybavení pokojů LDN Litomyšlské nemocnice. Ke stotisícovému daru, který litomyšlské léčebně dlouhodobě nemocných poskytla firma Sodexho pass, tak mohly přibýt další prostředky. Celkem je totiž na polohovací lůžka potřeba cca 185 tisíc korun

Po radním Pardubického kraje panu Miroslavu Brýdlovi předali své dary zástupci tři litomyšlských firem a charitativní koncert mohl začít. První vystoupili pánové z Vokálního souboru Gentlemen Singers a poté se chystal program Komorního flétnového souboru Syrinx.

Celý benefiční koncert zastřešoval Nadační fond Zdeňky Žádníkové, který již realizoval podobné projekty pro dětské oddělení (JIP) FN v Pardubicích, dětské oddělení nemocnice v Chrudimi, Dětské centrum Veská u Sezemic, neontologické oddělení FN Bulovka nebo pro JIRP dětského oddělení Thomayerovy nemocnice v Krči. Záštitu nad beneficí měl pan Miroslav Brýdl, radní Pardubického kraje. Kromě již výše uvedených darů byl i veškerý příjem ze vstupného věnován LDN v Litomyšli.

Tato akce měla, kromě nesporného finančního efektu pro LDN  Litomyšli, i nemalou kulturně společenskou hodnotu. Zvláštní poděkování a finanční podporu koncertu patří Krajskému úřadu Pardubického kraje. 

Fotogalerie zde.