www.people.cz

 Hvězda seriálu Velmi křehké vztahy, herečka Zdeňka Žádníková–Volencová, pokřtila v pardubické galerii Gong kalendář na rok 2009 věnovaný svému nadačnímu fondu.

Projekty a aktivity Nadačního fondu herečky Zdeňky Žádníkové-Volencové se soustřeďují především na děti a mládež, a tak není divu že díky herečce vznikl například projekt nazvaný Pro dětský úsměv ve zdravotnických zařízeních, který se snaží zlepšit podmínky pro děti ve zdravotnických zařízeních

Své nadační snahy tentokrát spojila Zdeňka Žádníková-Volencová s tvorbou výtvarníka Ivo Chvátila a tak vznikl nadační kalendář. Umělecké obrazy výtvarníka v kalendáři potěší hlavně pány a verše Pavla Vrány pro změnu zase dámy.

Součástí křtu byla i vernisáž výstavy Soukromá realita, která zahrnuje fotografie Ivo Chvátila, jehož tvorba se vymyká tomu, co by se dalo zaškatulkovat do pojmu běžné fotomontáže. Příhodnější pojmem, jak nazvat jeho díla je umělecky komponované fotografické obrazy. A obrazy to skutečně jsou, protože jsou vytvořeny na strukturovaném fotografickém plátně a pouze v jediném zhotoveném originále. Tvorba Ivo Chvátila přináší jeho vize, plné krásných bytostí, gotických oken, zvířat, světel a snových přízraků

A co o dílech Ivo Chvátila říká
Galeristka Klára Spolková a umělecký fotograf Ivo ChvátilZdeňka Žádníková-Volencová? "Když jsem poprvé viděla jeho obrazy se spoře oděnými dívkami, trochu mi zatrnulo a přemýšlela jsem, zda je možné je spojit s charitou. Chtěla jsem po něm, ať vybere spíše díla, kde jsou dívky oděné kapku více, ale to jsem mírně narazila," žertuje herečka.


Výstava je v pardubické galerii Gong přístupná do soboty 6. prosince 2008 od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.

Foto Galerie Gong